Kali Linux Nedir?

'Kali Linux' forumunda FamedabLe tarafından 3 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

Etiketler:
 1. FamedabLe Kayıtlı Üye

  Mesaj:
  117
  Beğeniler:
  73
  Cinsiyet:
  Erkek
  [​IMG]


  Kali Linux Nedir
  Kali Linux nedir sorusunun cevabını vereceğim bu yazıdan sevgili ziyaretçilerime merhaba diyerek başlamak istiyorum. Kali Linux hakkında detaylı bilgiler vereceğim bu yazımda Kali Linux kullanımı, Kali Linux kurulumu ve Kali Linux indirme yönergelerini sizler ile paylaşacağım. Bu arada Linux ile bir bilginiz yoksa sizi öncelikle “Linux Nedir? Linux Ne İşe Yarar?” başlıklı yazıma bir göz atmaya davet ediyorum. Haydi, Kali Linux nedir sorusundan başlayalım.

  İÇERİK

  [paste:font size="5"]açık kaynaklı bir işletim sistemidir, yani işletim sisteminin kaynak kodları herkese açık şekildedir ve isteyen herkes kendine göre düzenleyebilmektedir. Açık kaynak hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz “Açık Kaynak Kodlu Yazılım Nedir?” adlı konuma bir göz atabilirsiniz.
  • Kali Linux kişiselleştirilebilir bir işletim sistemidir. Kullanıcılar Kali Linux işletim sistemini kendi isteklerine göre tekrar tasarlayabilirler.
  • Kali Linux eski sürümü olan BackTrack Linux gibi tamamen ücretsiz bir işletim sistemidir. Offensive Security tarafından yapılan açıklama da şirket Kali Linux’un varolduğu süre boyunca hep ücretsiz kalacağını garanti etmiştir.
  • BackTrack Linux’un az özelliklerinin aksine Kali Linux 600’ün üzerinde penetrasyon ve test aracına sahip olarak gelmektedir. Eski sürümünde işlevsiz hale gelen ve çalışmayan tüm araçlar arındırılmış, kusursuz bir hale getirilmiştir.
  • Kali Linux Türkçe dil desteğine sahip olmakla birlikte çok geniş bir dil yelpazesine sahiptir. Bunun yanında Kali Linux, eş zamanlı olarak çoklu dil kullanımını desteklemektedir.
  • Kali Linux, Linux işletim sistemleri arasında kablosuz ağ ve kablosuz donanımlara en büyük desteği veren ve neredeyse hepsini destekleyebilen tek işletim sistemidir.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş