Play store sahte hesaplara engel

'Diğer Medyalar' forumunda kurmayturk tarafından 10 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

 1. kurmayturk

  kurmayturk Sicil temiz.. Onursal Ünvan

  Mesaj:
  117
  Beğeniler:
  48
  Cinsiyet:
  Erkek
  Google, sahte uygulamalar için düğmeye bastı ve detaylar
  Google Play Store’da milyonlarca uygulama bulunuyor. Milyonlarca uygulama bulunmasının yanı sıra, bazı uygulamalar da verilerimizi ele dahi geçirebiliyor. Hatta, “Fake ID” sahte kimlik uygulamaları bile buna etken. Bunların önüne geçmeye çalışan şirket, an itibari ile binlerce uygulamayı mağazasından kaldırdı.

  [​IMG]
  Fake ID ile birlikte kullanıcılar, kimlik kartlarını, sosyal güvenlik numaralarını, pasaportlarını, diplomalarını, kredi kartlarını ve sürücü ehliyetlerini üretebiliyorlardı. Uygulamaların bu olanakları sayesinde kullanıcılar, diğer kullanıcıları kandırabiliyor ve hatta dolandırabiliyordu. Bu sebeple önlem alan Google, ” başkalarını yanıltmalarına yardımcı olan uygulamalara izin vermeyeceğiz” açıklamasında bulundu.

  Son olarak, şaka amaçlı olan uygulamalar, bu yasaklamadan muaf tutulduğu söyleniyor. Dolayısıyla, Google’ın sahte bir kimlik oluşturmanıza yardımcı olmayı vaat eden uygulamalara karşı, sıkı bir önlem aldığını görüyoruz.

  Artık şirket, Play Store’da bu tarz uygulamalara izin verilmeyeceği de dile getirildi. Ancak, geliştiriceler hala başka yerlerde bu tür uygulamaları barındırmaya devam edecek. Barındırma devam etse de Google, bu işin peşini bırakmayacak gibi duruyor.
  Shiftdelete
   
Yükleniyor...
Benzer Konular
 1. expodus
  Yanıt:
  1
  Gösterim:
  289
 2. expodus
  Yanıt:
  6
  Gösterim:
  272

Bu Sayfayı Paylaş