Aradığınız Bir Kişiyi Bulmak (People Search)

'Sosyal Mühendislik' forumunda FamedabLe tarafından 10 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. FamedabLe Onursal Ünvan

  Mesaj:
  157
  Beğeniler:
  105
  Cinsiyet:
  Erkek
  Bu işte elinizdeki bilgilerin fazlalığı ve bu bilgileri nasıl değerlendirdiğiniz çok önemlidir.

  Telefon Numarası Olan Birinin İzini Sosyal Platformlarda Sürmek

  1.) Eğer telefon numarası varsa, tüm sosyal ağlarda bu numarayı arayabilirsiniz. Çok düşük bir ihtimal de olsa, eğer numarası hesabına eklenmişse arama sizi profile götürecektir.

  2.) Numaranın gerçekte kime ait olduğunu operatör sorgulamalarıyla öğrenebilirsiniz, fakat başkalarının rehberinde nasıl kayıtlı olduğunu sorgulayabileceğiniz hizmetler ile daha gerçekçi bilgiler elde edersiniz. Telefonunuzda CIA veya TRUECALLER uygulamaları varsa, bu uygulamalarla arayın. Eğer yoksa veya direkt internet üzerinden aynısını yapmak istiyorsanız kimbunumara.com sitesinden numarayı araştırabilirsiniz.

  3.) Telefon numarasını kendi telefonunuzun rehberine kaydettikten sonra Whatsapp veya Telegram veya belki de diğer mesajlaşma uygulamalarına girebilirsiniz. Böylece, bu kişinin bu programlarda profil resmi ve ismi belirecektir. SnapChat ve İnstagram danda kişinin profilini bulabilirsiniz.

  Birkaç Veya Bir Fotoğrafı Elimizde Olan Birisini Bulmak


  1.) Resim ile detaylı konum ve adres bulmak , akıllı telefonların yayılmasıyla ve Android türevi sistemler ile varsayılan olarak konum bilgisinin aktif gelmesiyle, resimlere de resmi çektiğimiz adresler işleniyor. Exif bilgileri olarak kaydedilen bu bilgiler, başkalarının fotoğraflarında da var. Eğer telefonundan çekip paylaştıysa, herhangi bir işlemden (Instagram ve benzeri sistemler bazen bu bilgileri siliyor fotoğraflardan) geçmediyse konumu şu şekilde bulabilirsiniz
  Bu siteye girin Jeffrey Friedl's Image Metadata Viewer . Resim seçme butonuyla resmi seçin ve yükleyin. Açılacak sayfada eğer varsa Location bilgisi yanında dünya üzeri koordinat görünecek ve aşağısında tıpkı bir alt satırdaki haritada olduğu gibi fotoğrafın çekildiği konum gösterilecektir.

  2.)Resim, aslında gerçekten sandığınız kişiye dahi ait olmayabilir. Bu gibi durumlar başta olmak üzere, farklı amaçlar için resmin hangi sitelerde yer aldığını görebilirsiniz. (Bazı durumlarda, gizlilik ayarlarıyla paylaşılan resimler bu şekilde bulunamazlar.)
  Google'a girin. Sağ üst köşedeki "Görseller" linkine tıklayın ve görsel arama kısmındaki kamera simgesine tıklayarak fotoğrafı seçin ve taratın. (Aynı işlemi Yandex.com.tr'de, tineye.com'da ve bildiğiniz diğer sitelerde de yapabilirsiniz. Her birinin arşivi farklıdır.)
  Çoğu zaman bir sonuç bulursunuz. Bulduğunuz sitelerin her birine göz atarak veri elde etmeye çalışın.

  İsim Ve Soyadını Bildiğiniz Birini Sosyal Medyada / İnternette Bulmak

  1.) İsmi ve soyismi sosyal ağlarda (facebook, twitter, instagram vs.) aratın. Ayrıca Google'da aratın. Ek olarak tahmini şehri yazarsanız, bu şehirle ve isimle bağlantılı bir şeyler varsa, karşınıza çıkacaktır.
  Eğer bir yakınına veya arkadaşına ulaştıysanız, kesinlikle tüm beğenileri gözetin. Elbette yakın bir arkadaşına rastlayacaksınız.
  Bu sitede bu isim ve soyisme ait tüm profilleri aratın: https://pipl.com/ . Bu adreste ayrıca konum da girebilirsiniz fakta emin değilseniz boş bırakın. Geçmiş yıllara dahi ait olsa, birçok kaydı tarayarak karşınıza kişiyle alakalı sonucu getirecektir. Yıllar önce unuttuğum ve Google ile türevleri arama motorlarında da bağlantıları kalmamış olan hesabımı bu araçla bulduğum günü hatırlıyorum.
  Aslında en önemli madde adını ve soyadını bildiğiniz birisini bulmak iken, burada oldukça kısa bir anlatımla bitti. Bunun sebebi, sizin becerinize kalmış olmasıdır. Elinizde herhangi bilgi varsa zaten ona az da olsa ulaşmışsınızdır.

  2.) Facebook hesabını bulduysanız benim kodlamış olduğum ve forumda konusunu paylaştığım Facebook Target User Scan programıyla konumuna kadar birçok detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

  3.) Tabi elinizde benim gibi data varsa hiç bu kadar araştırmaya gerek yok ordan çekin bilgileri
   
 2. developer Kayıtlı Üye

  Mesaj:
  10
  Beğeniler:
  2
  Cinsiyet:
  Erkek
  teşekkürler
   
 3. Fatalite Emir Veren | Emir Alan ? Kayıtlı Üye

  Mesaj:
  566
  Beğeniler:
  480
  Şehir:
  MEXICO LOS CABOS
  Tesekkurler
   
 4. KocaReis ϜϓſϞ Site Yetkilisi Moderator

  Mesaj:
  768
  Beğeniler:
  632
  Cinsiyet:
  Erkek
 5. kurmayturk Sicil temiz.. Onursal Ünvan

  Mesaj:
  144
  Beğeniler:
  61
  Cinsiyet:
  Erkek
  Bununla birlikte şahısların bildiğiniz ona has olan özellikleri ile aratarak bulma imkanınız da mevcut tek kelime bununla bağlantılı kişiye has bi konu olabilir.
   

Bu Sayfayı Paylaş