İçeriği Paylaş:

Lenovo Akıllı Ekran Her Salonda bir tane olmalı

2016 yılında Google Asistan’ın lansmanını takiben teknoloji, telefonlardan hoparlörlere ve televizyonlara kadar her şeye yayıldı. Sadece kelimeyi ve Google’ın teknolojisinin soruları yanıtlayacağını, toplantı planladığını ve daha fazlasını sağlayacağını söyle. Şimdi, sanal asistan, Lenovo Smart Display’den başlayarak hayatınızı bastırma yönünde bir sonraki adımı atıyor. Bu yılın başlarında CES’te duyurulan Lenovo’nun yeni cihazı, Google’ın Akıllı Ekran platformu, Android Nesneleri’nde çalışan bir ses arabirimi etrafında inşa ediliyor. Bu, şirketlerin Google’ın teknolojisini kullanan konuşmacıları serbest bırakması nedeniyle Asistan’ın daha da erişilebilir olacağı anlamına geliyor. Buradaki karışıklık, bu cihazlardan bazılarının yalnızca Google Home klonları olmayacağıdır.

Lenovo Smart Display, adından da anlaşılacağı gibi, tüketicilere sadece sesli geri bildirimler sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda görsel geri bildirim de sunuyor.

Açıkçası, Google Amazon’un Echo Show’u için mücadele ediyor. Google’ın yaptığı şey, kullanıcıların Akıllı Ev hoparlörü hakkında sevdiği her şeyi alıp daha iyi hale getirmektir. Şimdi, hava durumunu sorduğunuzda, Asistan size sadece söylemeyecek, size de gösterecektir.

Google’ın akıllı AI ile bir ekranın eşleştirilmesi tamamen yeni bir dinamik oluşturuyor ve genel deneyimi gerçekten geliştiriyor.

 

 

Önden, sol tarafına yapıştırılmış bir hoparlör ile bir tablet gibi görünüyor; Arkada, daha modern ev dekorasyonu ile iyi eşleşir şık bir bambu kaplama özellikleri. Çağdaş tasarımı ve bozulmamış beyaz yüzeyi sayesinde Echo Show’dan daha zarif görünüyor. Tasarımı ile sadece tuhaf bir dalga gibi dışarı atıyor hoparlör ev sahipliği yapan alan. Ön taraftan söyleyemezsiniz, ancak Akıllı Ekranı çevirin ve hızlıca çok ince ve çok kalın bir şekilde gider. Birinin bir tabletin köşesini bükmeye çalıştığı anlaşılıyor.

 

Gerçekten umrumda değil – benzersiz, sanırım – ve Lenovo’yu affedebiliriz çünkü şirket konuşmacıları bir yere yerleştirmek zorunda kaldı. Ayrıca 3,5 mm kulaklık jakı yok. 10 inçlik modelde 2 inç, 10 Watt hoparlör ve iki pasif tweeter bulunur. Akıllı Ekran, keskin ve yüksek kaliteli ses ile çok susturulmadan gerçekten yüksek sesler alabilir.

 

Fakat bu, hiçbir şekilde bir konuşmacı için bir değişiklik değildir. Soba ile çalışan ve hayranların gittiği mutfakta olduğunuz zaman, YouTube videosu oynatılmakta olan her şeyi duymaya devam edebilirsiniz. Bu konuda Akıllı Ekran, arka planda bolca ortam gürültüsü olsa bile, size özel komutları duyabilecektir. Cihaz çift dizili mikrofonlara sahiptir, bu yüzden sizi aradığınızda sizi duyabiliyor.

 

Her seferinde beni duymadı – örneğin, müzik tam patlamada çaldığında – ama akıllıca bir kimse zamanın yüzde 100’ünü duymaya yetecek kadar iyi değil.

 

Görsel olarak, Google’ın patentli kart benzeri UI’sı Akıllı Görüntü için yapılmış gibi görünüyor ve Google Asistan’ın nasıl deneyimlendiği kastedildi. Bir komut söyleyin ve sonucun güzel ve büyük olduğunu görün.

Ancak, alışmak biraz zaman alır. Kartların birçoğu ile el ile etkileşime girebilirsiniz, ancak etkileşim sınırlıdır. Örneğin, bir YouTube videosunu manuel olarak arayabilir veya bir takvim etkinliğini el ile düzenleyemezsiniz. Bu, geleneksel bir tablet deneyimi değil, sonuçta sınırlamalarını düzeltmek. Bu şekilde düşünün: Ekran, deneyimin önemli bir parçasıdır ve sadece bilgi vermek, dokunulmaması için.

Ekrana dokunduğunuz tek sefer hızlı ayarlara atlamaktır (örneğin, ekran parlaklığını ayarlayabilirsiniz), aşağıdan yukarıya doğru kaymaktan erişebilirsiniz. Ana ekrana çıkmak veya saatin siyah bir arka plan üzerinde görüntülendiği bir modu açmak için sol kenardan da kaydırabilirsiniz.

Google Asistan’ın Akıllı Ekranı’nı ve çeşitli özelliklerini kullanmanın yanı sıra, cihaz, web’den veya Google Fotoğraflar’a yüklenen kendi fotoğraflarınızdan elle toplanan resimler için oldukça harika bir dijital çerçeve sağlar.

 

Sadık bir Google Home kullanıcısı olarak, Lenovo’nun Akıllı Ekranını açık kollarıyla karşılarım. Yönlendirmeler isteyip istemediğimi veya hava durumunu sorgulamayı isteyip istemediğimi görsel geri bildirim almayı seviyorum.

Google Home Mini gibi bir şeyden daha zengin, daha sürükleyici bir deneyim elde etmenizi sağlar. Yankı Gösterisi gibi, Akıllı Ekranın, tüketicilerin yeni bir tarifi denerken pişirme öğreticilerini izleyebileceği mutfakta özellikle faydalı olduğunu görebiliyorum. Ancak, Lenovo’nun cihazının YouTube’u desteklemesi, Echo cihazlarının bir ordusu olmadıkça, Echo üzerinden anında satın alma işlemini gerçekleştirir.

Lenovo’dan aldığımız 10 inçlik Akıllı Ekran (8 inçlik model 199 ABD doları), 249 ABD doları değerinde oldukça iyi bir değer. Yeterince iyi hoparlörler, geniş ekran ve tonlarca servis ile entegrasyon sunuyor. Ayrıca, piyasadaki en güçlü sanal asistanı da çalıştırır ve bunu herhangi bir Google Asistan kullanıcısı için zorunlu kılar.

Kaynak: Technobuffalo

 

 

 

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz

19 − sixteen =