İçeriği Paylaş:

Yeni MacBok Pro Klavye görücüye çıktı.

Apple’ın yeni MacBook Pro modellerinde yeniden tasarlanan klavyeler daha sessiz hale getirilirken, başka bir sorunu önlemek için tasarlandığını da gösteriyor. Apple Yetkili Servis Sağlayıcılarına gönderilen ve  MacRumors tarafından elde edilen bir belgeye göre, yeni anahtarların altında “enkazın” kelebek mekanizmasına girmesine yardımcı olan bir “membran” vardır.

Belgenin Kanada ve Avrupa versiyonlarını “Klavyenin kelebek mekanizmasına girmesini önlemek için klavyenin altında bir diyafram vardır”. “Boşluk çubuğunun değiştirilmesi prosedürü, önceki modelden de değişti. Tamir belgeleri ve servis videoları, klavye kapağının parçaları gönderilmeye başladığında kullanılabilir.”

Belgenin ABD versiyonu, özellikle zardan bahsetmiyor. Bununla birlikte, klavye içine enkazın durdurulmasına yönelik bir yöntem olarak, tuş bölmelerinin altındaki membrana atıfta bulunan Kelebek Mekanizması Klavye Tuş Değiştirme MacBook Pro (2018) adlı başka bir belgeye bağlantı sağlar  .

 

Apple, yapışkan anahtar sorununun yaygın olmadığını savunuyor, ancak şirket bununla ilgili birkaç dava davasıyla vuruldu. Sorunu bir klavye yeniden tasarımıyla düzeltmeyi kabul etmek Apple’a zarar verebilir, çünkü daha büyük bir sorunun işareti olabilir.

2018 MacBook Pro’ların Apple’ın klavye onarım programına dahil edilmediğine dikkat çekiyor. Ayrıca MacRumors’un raporuna göre, bu membranı oluşturan üçüncü nesil klavyeler, onarım programında değiştirilmeyecek.

Ars’ın yeni 15 inç MacBook Pro’yu tam olarak gözden geçirmesini ve önümüzdeki günlerde yeni kelebek klavyesiyle ilgili ayrıntılı bilgileri gözden geçirin.

Üzerine yeni MacBook Pro modellerini Apple yeni klavye daha sessiz bir yazma deneyimi için tasarlanmıştır ve “yapışkan anahtar” sorunları çözmek için tasarlanmamıştır ısrar etti. Ama iFixit sitesi onun sırasında membran keşfetti sonra bu silikon zarı aslında tuşların altında toz girmesini ve enkaz durdurmak için tasarlanmıştır varsayımında  yeni 13 inç MacBook Pro.

Bir kaç MacBook ve MacBook Pro kullanıcısı , son birkaç yıl boyunca anahtar-tuş probleminden şikayetçi ; bu da tuşların kirlenmeye, kirlenmeye, kırıntılara ya da kelebek mekanizmasını engelleyen diğer enkazlara bağlı olarak tepkisizleşmesine ya da tepkisizleşmesine neden olur. Bu şikayetleri ele almak için Apple, kullanıcıların klavyelerini ücretsiz olarak sabitlemelerini sağlayan bir onarım programı başlattı .

 

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz

2 × 2 =