İçeriği Paylaş:

Tinder kullanan herkese çok önemli uyarı

Tinder’ın en son güvenlik güncellemesi ile beraber dijital buluşma hayatınız hackerlara karşı çok daha az savunmasız olacak.

Firma, Çarşamba günü Sen. Ron Wyden’e gönderilen bir mektupta, Tinder’ın uygulamasındaki birkaç siber güvenlik problemini çözdüğünü duyurdu.

Tinder’ın sahibi olan ve kısa süre önce de Hinge’i satın alan Match Group, Tinder’ın uygulaması ve sunucular arasındaki fotoğraf ve sağa/sola göndermelerin artık şifrelendiğini söylüyor ve bu da hackerların özel hayatınızı izlemek için çok daha fazla uğraşmaları gerektiği anlamına geliyor.

Gönderilen mektupta Match Group’un genel danışmanı Jared Sine, kullanıcılarının mahremiyetini ve güvenliğini ciddiye aldıklarını ve platformlarının sağlamlığını sağlamak için bir cihaz ve sistem ağı kullandıklarını belirtiyor.

50 milyon kullanıcıya sahip olan buluşma uygulaması Tinder üzerinde insanlar, fotoğrafları temel alarak, potansiyel buluşmaları kabul etmek için sağa reddetmek için sola ittiriyorlar.

Yapılan düzeltmeler ise bir sibergüvenlik firması olan Checkmarx’ın araştırmacılarının Ocak ayında bulduğu iki güvenlik açığını onarıyor. Araştırmacılar, Tinder sunucuların kaydedilen fotoğrafların güvensiz ve eski HTTP bağlantısını kullandığını bulmuşlardı ve bu da aynı Wi-Fi ağına sahip olan herhangi bir hacker’ın bunları görebilmesi ve hatta muhtemelen değiştirebilmesi oluyordu.

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz