İçeriği Paylaş:

Yeni nesil oyun klavyesi : Razer Huntsman

Razer 2010 yılından beri oyun klavyeleri yapıyor ve bugün Razer Huntsman Elite Klavye’nin tanıtımıyla markasını geliştirmek için bir adım atıyor. Yepyeni opto-mekanik anahtarıyla donatılan teknoloji, bir sonraki seviyeye kadar oyun oynamaya söz veriyor.

Sekiz yıl önce Razer ilk oyun klavyesini Blackwidow ile tanıttı. Üçüncü parti Cherry MX anahtarlarla donatıldı ve genişlemesini çevre birimlere atlamaya başlamasına yardımcı oldu.

2014 yılında, Razer kendi klavye anahtarını yapmaya karar verdi ve şimdi her yerde bulunan Green Switch’i dokunsal ve tıkırtı hissi ile tanıttı. Sonraki yıllarda Orange Switch’in ve Yellow Switch’in her biri daha geniş bir izleyici kitlesi için daha sessiz ve daha az dokunaklı hale geldi.

Şimdi, Huntsman Keyboard Elite, Razer’in anahtarlarının evrimine devam etmek için burada. Bu yeni opto-mekanik teknolojiyi ayıran şey, her bir anahtar içinde, 1.5 mm harekete geçme noktasından dolayı anahtar hareketlerini normal anahtarlardan yüzde 30 daha hızlı tutan kızılötesi bir sensördür. 45g’lik bir harekete geçirme kuvvetine ve 3,5 mm’lik bir hareket mesafesine sahiptir, hepsi de yanıtın çok hızlı olmasını sağlar. Ayrıca 100 milyon tuş vuruşuna da sahip.

Razer, tasarımı mükemmelleştirdiği için üç yıl boyunca yeni anahtar üzerinde çalıştığını söyledi. Sonuç, Yeşil Anahtar’a benzer şekilde çalışan bir son işlemdir.

Huntsmans klavyesinin iki versiyonu olacak: Elit model ve standart model. Elite modelinde, bir oynatma / duraklatma düğmesi ve bir ses kaydırma düğmesi, Razer klavyesi için bir ilk olmak üzere özel ortam tuşları bulunur. Klavyeye biraz zarafet eklemek, Razer’in imzası olan Chroma aydınlatmasının avantajını kullanan klavyenin etrafında RGB ışıklandırmasıdır. Sadece bunun için yeterli bir RGB aydınlatması olmasaydı, Hunstman Elite de yanacak bir kol dayama ile birlikte gelir. Bu Razer için bir ilk ve şimdilik özel bir Huntsman olmaya devam edecek.

Razer ayrıca, RGB aydınlatması, medya tuşları ve düşük fiyat için kol dayanağı olmaksızın standart bir model satıyor. Elite modeli 199 $ ‘a kadar satışa sunulacak ve standart model 149 $’ a mal olacak. Her iki Huntsman sürümü artık mevcut.

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz